Білостоцька гімназія-філія
Білостоцька гімназія-філія опорного закладу загальної середньої освіти "Торчинський ліцей Торчинської селищної ради"

Металічна глина

Металічна глина - є матеріалом, що складається з дуже дрібних часток металу, таких як срібло, золото, платина або мідь змішаних з органічним в'яжучим і водою для використання при створенні ювелірних виробів і невеликих скульптур. Виникнувши в Японії в 1990 році, металоглина може використовуватися, як глина для моделювання, вручну або з використанням прес-форм. Після висихання глини вироби можуть бути спечені різними способами, наприклад, в печі, за допомогою ручного газового пальника, або на газовій плиті. В’яжуча речовина вигорає, залишаючи чистий спечений метал. Усадка виробу становить від 8% до 30% залежно від використовуваного металу. Так само доступні сплави: бронза або сталь.

Металоглина використовується в ювелірній справі і для виготовлення невеликих скульптур. Її можна знайти в інтернет-магазинах, що продають товари для творчості. Металоглина може бути приготована на основі більшості широко використовуваних металів і сплавів - міді, бронзи, латуні, заліза, сталі, золота, срібла. Багато сортів металоглини можна запікати звичайним газовим пальником.

 

Види глини

Опис

Призначення

Стандартна

Срібна

(усадка 8-9%)

92% срібла,

8% сполучної речовини

800C протягом 30 хв

 

Золота

(усадка 15%)

95% золота,

5% сполучної речовини

900С протягом 1 год.

 

Для загального використання

З використанням шприца

Срібло – 87%

(усадка 8-9%)

Сполучна речовина – 13%

650С протягом 30 хв

 

Використовується для з’єднання деталей

Пастоподібна

Срібло – 80%

Сполучна речовина -20%

(усадка 8-9%)

650С протягом 20 хв

 

Золото – 77%

Сполучна речовина – 23%

(усадка 8-9%)

800С залежно від матеріалів

Паперова

(усадка 8-9%)

Срібло - 96%

Сполучна речовина – 4%

800С протягом 30хв

 

Використовується для аплікацій, плетених текстур та моделей, обрамлення

 

Вироби, зроблені за допомогою металоглини фактично є продуктами порошкової металургії. Важливими відмінними рисами даної галузі є одержання речовин у порошкоподібному стані та проведення операції нагрівання (спікання) заготовок із порошків при температурі нижче точки плавлення відповідного металу або, у випадку суміші різнорідних порошків, нижче температури плавлення найменш тугоплавкого компонента основи (фактично, першим плавиться і випаровується сполучна речовина). Спіканням називають відпалення виробів за температури, яка становить 0,7-0,8 температури плавлення основної складової шихти. Час спікання становить 1-2 години. Під час спікання у виробах відбуваються складні фізико-хімічні процеси (відновлення оксидів, дифузія, рекристалізація, зняття залишкових напружень), поліпшуються механічні властивості тощо.

Спікання — процес досить тривалий, який потребує великих затрат енергії. Щоб скоротити час спікання, використовують ультразвук, магнітне поле тощо. До хімічних чинників, які прискорюють процес спікання, належать окисно-відновні реакції. Важливу роль відіграє склад атмосфери, в якій проводять спікання. Атмосфера може бути захисною або відновною.

Завдяки структурним особливостям продукти порошкової металургії більш термостійкі, краще переносять дію циклічних коливань температури і напруги.

Порошкова металургія має і недоліки, що гальмують її розвиток: порівняно висока вартість металевих порошків, необхідність спікання в захисній атмосфері, що також збільшує собівартість виробів порошкової металургії, неможливість виготовлення в деяких випадках виробів і заготовок великих розмірів, складність отримання металів і сплавів у компактному стані, необхідність застосування чистих початкових порошків для отримання чистих металів.

Категорія: Хімія | Додав: kharakternyk1989 (10.12.2015)
Переглядів: 501 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: