Білостоцька гімназія-філія
Білостоцька гімназія-філія опорного закладу загальної середньої освіти "Торчинський ліцей Торчинської селищної ради"


Школа в селі – то ніби яскрава свічка в хаті великої родини. Від неї тепло і світло, і лад, і надія. Школа Білостоцька має кілька вікову історію – вона зародилась 30 січня 1636 року, коли земський писар Семен Гуревич Воютинський юридично оформив заповіт про віддачу всієї маєтності (5-ти сіл і коштів) на будівництво на Сінайській  горі Білостоку (до сьогодні збереглася Михайлівська церква) православного монастиря. Сама в 1696 році з побудовою приміщення почала діяти школа в селі. З роками будівля школи відновлювалась, переносилась на інше місце, змінювалися форми і зміст навчання, але школа жила, давала знання, формувала світогляд цілих поколінь людей.

Організатором будівництва сучасного приміщення школи був найавторитетніший селянин села Антон Коновалюк. Взявши позику на ім’я своєї дружини Ганни 250 злотих, з цих грошей почали будувати свою сільську цегельню. Ще позичили гроші на 250 складометрів дров. Будівельний комітет очолив Іван Коновалюк, а скарбником обрали вчителя Степана Олімповича Жуковича. Бляху на покрівлі взяли на свої векселі селяни Гаврило Коляда, Іван Шпак та Антон Коновалюк.

Вибрана площа і місце під забудову було розчищене великими кінними шухлями і 19 червня 1934 року було освячене це місце, і отець Микола заклав у фундамент першу цеглину. В 1936 році школа була урочисто відкрита і за просьбою селян названа іменем Тараса Шевченка. Очолив колектив  Степан Олімпович Жукович, який продиректорував до 1968 року.

В 1961 – 62 роках було добудовано друге крило школи. Будували його теж громадою. Для добудови шкільного приміщення учні і батьки виготовляли цеглу і приймали активну участь в цій будові.

Перший випуск 10 класу був у 1958 році у кількості 28 учнів.

Більше 30 років був директором школи Мельничук Олексій Миколайович. Приємно, що з 1999 року в школі третій директор – Дмитрук Валерій Володимирович.

І ось ця квітка народної душі стоїть понині. 74 роки, а з часу заснування школи в Білостоці – 374.

Сотні агрономів, педагогів, механізаторів, людей найрізноманітніших професій вийшло зі стін цієї звичайної сільської школи, яких немало на Волині.